(11) Apgalvojumi, kuri tiek izteikti varas virzienā.
Melnraksts
- Valdība neprot pareizi salikt pat 3 skaitļus kopā (valdībai sākumskolas zināšanu līmenis).
- Lielāka daļa no valdībā sēdošiem nepārzina kā darbojās tautsaimniecība, jo nekad nav paši atbildējuši par lielu uzņēmumu darbību, nezina kas tas ir, bet ķeras pie valsts pārvades neklausot to, ko viņiem saka uzņēmēji kam tādas zināšanas ir. (1), (2), (7), (8), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20)
- Valdībā nezin kas ir pelnīt, veidot pievienotu vērtību , valdības prasmes ir ierobežotas ar prasmi sadalīt un iztērēt naudu. Pilnīgi pretēji – kā darbojās cilvēks no tautsaimniecības (saglabāt un vairot). (1), (2), (3), (5), (7), (8), (9), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20)
- Valdība tikai aprij nodokļus un nekā nedara ārpus šīs darbības, neatbildot par mērķa sasniegšanu. (9) Uzņēmējs ja tērē naudu - tikai konkrētā mērķa sasniegšanai.(15) Pats izdevums un naudas plūsma nav uzņēmēja mērķis. (17)
- Valdībā rezultāts būs tikai ja visi posmi valsts pārvaldē būs vienās rokās, ar atbildību par mērķa sasniegšanu (katra valsts pārvaldes struktūrā). (1), (2), (3), (7), (8), (9) Jo veiksmīgie uzņēmēji no pieredzes zin – ka tas ir pirmais , ko jādara ja vēlies ko sasniegt.
- Latvijā likumīgā un faktiska vara nav viens un tas pats (17). Pat saeimas pieņemts lēmums (likumīga vara) var būt ignorēts un neizpildīts no faktiskās varas puses (OIK atcelšana 2019 gada pavasarī, algas mediķiem).
- Pie varas esošiem secīga Latvija nav vajadzīga (7), (9),. Jo Latvija viņiem nav vērtību sarakstā. (6) (16), (17), (18), Liberālisms, komunisms, vara, USD- tas ir viņu intereses, bet tas viss ir ārpus Latvijas (7), (16).
- 1991-2008 gadi Latvijā pagāja kad vara rīkojās ekonomikā “kas labi bankām – labi un Latvijas ekonomikai” (16), (17). Cik tas bija labi Latvijai, bet tas strādāja 17 gadus un neprasīja no valdības liela prāta lai vadīt valsts ekonomiku (2), (3), (8), (9), (10), (14), (18), (20) . Pēc 2009 gada tas nestrādā, arī uzņēmēji un tauta nepiekrīt jaunā ekonomiska situācijā dzīvot likumu ietvaros rakstītu “banku labā” (1), (2), (3),(4), (5) . Tas veido disonansei un turpmāko slāņošanos starp tiem kas atbalsta un uztur veco sistēmu veidotu 90-os gados pagajošā gadsimta un pārējo sabiedrību (15), (16), (17), (19).
- Valdība 20 gadus atcērt situāciju un nerisina problēmu iemeslus. (2) Spiediens aug (1), (5) , un situācija veidojās tāda, ka tagad grūti pateikt kur plīsīs, ko piesegt un kur ko var gaidīt. Arī politiķi nekā nevar piedāvāt, jo šajā jomā kaleidoskops kurā cilvēki neredz atbildes (1), (2), (3), (4), (5), (7), (8), (9), (10), (15), (16), (17), (18). Nevar noteikt pat rāmjus kuros var būt izeja spriedzei (var būt vis eksotiskas lietas caur ko izrausies spiediens – feminisms, ekoloģija) (5)
- Latvijas problēmas – politiķu galvās. Latvijas problēmu risinājumi – uzņēmēju galvās. (12), (13) Ja politiķi turpinās vadīt ekonomiku - valsts pazudīs (18), (20).
- Politiķi pieņem lēmumus pat pretrunā ar valsts ekonomistu izstrādātām rekomendācijām. “Valda nauda nevis galvas”. (12), (13)
- Valdība neprot neko izdarīt, jo uzņēmēji saprot tikai rezultātu. Pārējais ir darba imitācija. Meklējot valdības darba rezultātus ekonomikā atrodam tukšumu un uzņēmējiem (kopsummā otrajai grupai) par pirmo grupu, tās spējam strādāt, “viss ir skaidrs” (19).
- Otra grupa netic ka pirmā grupa var sasniegt kaut kādus rezultātus jeb pirmai grupai ir iespēja apturēt valsts kritumu/izmiršanu . (17), (19) Situācija pasliktinās ļoti strauji (1), (5), (8), (9). Un pat ja tagad, uzreiz mainīt valsts attīstības vektoru uz ekonomikas izaugsmi un tautas izmiršanas apturēšanu , nepieciešams laiks uzlabot situāciju pirms nenotiks valsts pilna sabrukšana. Tas ir notiks aizvietošana iedzīvotāju ar citu tautu (6), kuri atnesīs savu koncepciju un attīstības virzienu, un kuri veidos valsti pēc saviem uzskatiem neņemot vērā vietējās “tradīcijas”. Mūsdienās viegli var izveidoties situācija kad dažu mēnešu laikā Latvijā parādās līdz 5-8 miljoniem jaunu iedzīvotāju un tālāk viss var notikt ļoti demokrātiski, pat ar balsošanu (1). Mēģinājumi kaut ko aizrādīt šai sabiedrībai (savā starpā ļoti vienotai un ar labu redzējumu par to, kā pareizi jādzīvo – tas ir ar savu koncepciju) būs atmests jau pašā sākumā bez iespējams ko pateikt pretī (5). Jo esošā Latvijas sabiedrība ir bez konceptuālās varas, (6), (7), (8), (9), (10) bet skaidra redzējuma kādu valsti veidot, un soliem kurus tagad ejam kuri saprotami ved uz šo nākotni. ”jauna tauta” būs ar tādu skaidru nākotnes bildi un piespiedīs visus veikt nepieciešamos soļus lai šo nākotni sasniegt. Latvijā tas viss 20 gadsimtā redzēts.